Super Junior

Super Junior

Forum Super Junior
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Super Junior Genel Tanıtım / General Information on Super Junior

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
QqSiJéN
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 1205
Kayıt tarihi : 22/08/10
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Super Junior Genel Tanıtım / General Information on Super Junior   Perş. Ocak 20, 2011 5:15 amSUPER JUNIOR
Ayrıca: SJ, SuJu

Yer: Seoul, South Korea

Tür: Pop, dans, R&B, trot

Çıkış Yılı: 2005

Şirket: SM Entertainment

Grup Rengi: Sapphire Blue / Safir Mavisi

Super Junior Hayran Adı: E.L.F (Ever Lasting Friends / Sonsuza Kadar Arkadaşlar )

http://superjunior.smtown.com

Yaş Sırasına Göre Üyeler:

Leeteuk
Heechul
Han Geng
Yesung
Kang-in
Shindong
Sungmin
Eunhyuk
Donghae
Siwon
Ryeowook
Kibum
KyuhyunSuper Junior, genellikle SJ ya da SUJU olarak da adlandırılan Güney Kore SM Entertainment Şirketi'nin 2005 yılında oluşturduğu 13 erkek üyeden meydana gelen bir gruptur. Bu 13 üyeler yaş sıralamasına göre ; Leeteuk ( Lider ), Heechul, Yesung, Kang-in, Shindong, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, Shiwon, Ryeowook, Kibum ve Kyuhyun'dur. Çin'li üye Han Geng 2001 yılında şirketin Çin'de düzenlediği organizasyonlarda 300 aday arasından seçilerek gruba katılmıştır.


Super Junior, farklı müzik endüstrilere ve seyircilere ulaşabilmeleri için yıllar geçtikçe daha küçük alt gruplara ayrıldı. Super Junior'un elde ettiği bu başarıdan eğlence sektöründeki kişileri oldukça etkiledi ve böylece onlar da eğlence alanında yaptıkları çalışmalarda kendi müzik gruplarını hem rol yapma hem de sunuculukta eğitmeye başladılar.

Ticari başarılarının yanında Super Junior M.net Asya Müzik Ödülleri'nden 7, Golden Disk Ödülleri'nden 11 müzik ödülü kazanmıştır ve ayrıca 2008 yılında MTV Asya Ödülleri'nde Kore'nin Favori Sanatçısı ödülünü kazanan 2. müzik grubudur.

Müzik Tarzı

Super Junior toplamda 3 stüdyo albümü ve dizi müziklerinin yanında bir single çıkarmıştır. Müziklerinde farklı ses tonlarına sahip üyelerin birleşimi ve uyumuyla iyi çalışmalar ortaya çıkarmışlardır. Leeteuk, Heechul, Hangeng, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, ve Ryeowook'un hepsi tenor, Yesung, Kangin ve Shiwon bariton,Shindong, Kibum, ve Kyuhyun bas sese sahiptirler. Bazı üyeler, özellikle Yesung, sesini iyi kontrol edebilme yeteneğine sahiptir.
Super Junior'un müzik tarzı Kore pop müziği kategorisine uygundur. Bu tarzın müzikleri elektronik aletlerin müziğe yansımasıyla pop, rap, günümüz şehir müziği tarzının birleşimi ile oluşturulmuştur.Dans Tarzı

Super Junior'un performansları, eş zamanlı uygulamada usta olduklar koreografi merkezlidir. Dansları genellikle sokak dansı olan hip hop dans şekillerini içeren dans şekillerinden oluşur. Hangeng ve Sungmin'in profesyönel alanda eğitim aldığı dövüş sanatlarında kullanılan hareketler genellikle danslarında kullanılmıştır. Shindong'un "U" performansında olduğu gibi bazı üyeler şarkıların koreografilerini belirlemede yardım etmektedir. Bütün üyeler bir araya gelerek "Don't Don" ve "Marry U" şarkılarının dans koreografisini oluşturmuşlardır.

Albümleri / Albums

2005: SuperJunior05 (TWINS)
2007: Don't Don
2009: Sorry, Sorry

Asya Turneleri / Asia tours

2008: The 1st ASIA TOUR, Super Show
2009: The 2nd ASIA TOUR, Super Show 2

Alt Grupları / Subgroups

Super Junior-T (Super Junior-Trot)
Super Junior-M (Super Junior - Mandarin)
Super Junior-Happy
Super Junior-K.R.Y

ENGLISH

Super Junior (Korean: ?????), often referred to as SJ or SuJu (??), is a 13-member boy band from South Korea formed by SM Entertainment in 2005. The 13 members are Leeteuk (leader), Heechul, Han Geng, Yesung, Kang-in, Shindong, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, Siwon, Ryeowook, Kibum, and Kyuhyun. The Chinese member, Han Geng, was chosen from three thousand applicants, via auditions held in China by SM Entertainment in 2001.

Over the years, Super Junior have been divided into smaller sub groups, simultaneously targeting different music industries and audiences. Largely due to Super Junior's success as entertainers, other Korean entertainment managements began to train their music groups in other areas of entertainment, such as acting and hosting.In addition to their commercial success, Super Junior has earned seven music awards from the M.net Asian Music Awards, eleven from the Golden Disk Awards, and is the second singing group to win Favorite Artist Korea at the MTV Asia Awards after JTL in 2008.

Musical style

As a whole, Super Junior has released three studio albums and one physical single, including occasional contributions to drama soundtracks. They are acclaimed for their vocal harmonization and unison as each member contributes a different voice range in their music. Leeteuk, Heechul, Hangeng, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, and Ryeowook are all tenors. Yesung, Kangin, and Siwon are baritones. Shindong, Kibum, and Kyuhyun sing in bass. Some members are credited for their vocal belting techniques, notably Yesung.
Super Junior's music mainly fall into the category of mainstream Korean pop. Songs of this genre are usually mixed with different branches of electronic instruments, with heavy emphasis on urban contemporary, dance pop, and rap.

Dance style

Super Junior are known for doing performances that are heavily centered around their choreography, and are acclaimed for their highly sychronized dances. Their dance styles are widely termed as street dancing, with a majority of their choreography containing hip hop dance moves such as popping, waving, sliding, and liquid dancing. Dances in the form of martial arts are widely used in their dance routines as both
Han Geng and Sungmin are professionally trained in that area. Some of the members also participate in creating their dance choreography, such as Shindong who was the main choreographer for "U" and for most of the group's other dance sequences. The members worked together to create the dance choreography for "Don't Don" and "Marry U", both promotional
singles for the group's second album.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://super-junior.highbb.com/forum.htm
QqSiJéN
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 1205
Kayıt tarihi : 22/08/10
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Super Junior Genel Tanıtım / General Information on Super Junior   Perş. Ocak 20, 2011 5:18 am

= SUPER JUNIOR'IN ALT GRUPLARI =

Super Junior'un çıkışından bu yana SM Entertainment Şirketi gruba 4 alt grup eklemiştir. Yoğun programı sebebiyle Kibum dışında herkes farklı gruplara dahil edildi.

Super Junior-K.R.YSuper Junior-K.R.Y, 2006 Kasım ayında kurulan üç kişiden oluşan bir gruptur.Bunlar Kyuhyun, Yesung ve Ryeowook'tur. Şirket bu üç üyenin, grubun diğer üyelerinden ayrı bir hayran kitlesinin olduğunu ve bu üyelerin özel bir karakterde olduklarını ve benzer müzikal kaliteye sahip olduklarını keşfetti. Bu yüzden şirket şarkılarıyla daha çok olgun seyirci kitlesine ulaşmak için bu üç üyeyi bir araya getirdi. Bu üç üye grubun ses olarak en güçlü yoruma sahip üyeleridir. İlk performansları "The One I Love (? ????)" şarkısıdır. Super Junior'un diğer alt gruplarından farklı olarak henüz herhangi bir albüm ya da single çıkartmamalarına rağmen gelecekte böyle bir çalışma K.R.Y grubundan beklenmektedir.

English:


Super Junior-K.R.Y, established in November 2006, is a trio formed by Kyuhyun, Ryeowook, and Yesung. The company discovered that these three members developed a particular personal and subsequent fan-base that was separate from the rest of the group, and how they also had similar musical qualities. They therefore grouped these three members together to perform particular songs to target a more mature audience.

Super Junior-K.R.Y's first official performance was on November 5, 2006 on KBS's Music Bank, performing "The One I Love (? ????)". Unlike Super Junior's other sub-units, Super Junior-K.R.Y has not officially released a single or album, and only participated in collaboration albums and original soundtracks. However, a new album is expected from K.R.Y in the future.


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://super-junior.highbb.com/forum.htm
QqSiJéN
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 1205
Kayıt tarihi : 22/08/10
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Super Junior Genel Tanıtım / General Information on Super Junior   Perş. Ocak 20, 2011 5:20 am

Super Junior-TSuper Junior-Trot (Korece: ?????-???),Super Junior grubunun Super Junior-T olarak bilinen 2. alt grubudur. Eski Kore müziği olan trot müziğini ön plana çıkaran ilk grup olarak bilinir. Üyeleri: Leeteuk(Lider), Heechul, Kang-in,Shindong, Sungmin ve Eunhyuk'tur. Suju-T grubu "Rokoko" adında çıkarttıkları single ile Kore'nin 16. en iyi satan şarkısı ve 2007 yılının en iyi şarkısı ünvanını aldı. 2008'in Kasım ayında Rokuko'nun Japoncası ile Japon müzik endüstrisinde çıkış yapmayı başarmışlardır.

ENGLISH:

Super Junior-Trot (Korean: ?????-???), officially known as Super Junior-T (Korean: ?????-?) is the second official sub-unit of Korean boy band Super Junior. They are the first idol group known for capitalizing trot music, the oldest form of Korean pop music. Super Junior-T contains six Super Junior members, Leeteuk (the leader), Heechul, Kang-in, Shindong, Sungmin, and Eunhyuk.

Super Junior-T has released only one single in the short span of their career before they were announced to be on hiatus in 2008. The single "Rokuko" was Korea's sixteenth best-selling record and the number one best-selling single of 2007, according to the Music Industry Association of Korea.In November 2008, the subgroup returned with a debut in the Japanese music industry, releasing the Japanese version of "Rokuko."


Şarkıları / Singles

# Title Release date
1 "Rokuko" 2007-02-23
2 "ROCK&GO" feat. Moeyan 2008-11-05
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://super-junior.highbb.com/forum.htm
QqSiJéN
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 1205
Kayıt tarihi : 22/08/10
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Super Junior Genel Tanıtım / General Information on Super Junior   Perş. Ocak 20, 2011 5:21 am

Super Junior-MGenellikle SJ-M olarak adlandırılan Super Junior-M grubun 3. alt grubudur. Çin müzik endüstrisinde hem Koreli hem de Çin üyelere sahip olan ilk uluslarası grup olmuşlardır.
Üyeleri: Han Geng (lider), Donghae, Siwon, Ryeowook, Kyuhyun ve Super Junior grubunda bulunmayan Henry ve Zhou Mi'den oluşmaktadır.

ENGLISH:

Super Junior-M, often referred to as SJ-M, is the third official sub-unit of Korean boy band Super Junior. They are the first international music group in the Chinese music industry to have members of both Chinese and Korean descent. Super Junior-M consists of Super Junior members Han Geng (the leader), Donghae, Siwon, Ryeowook, Kyuhyun,Henry and Zhou Mi.


Albümleri / Studio albums

2008: Me
2009: Super Girl

Ödülleri / Awards

2008
Music King Awards (En Popüler Yeni Grup)
Southeast Music Awards
CCTV-MTV Music Awards (Yılın En iyi Grubu)
Starlight Grand Ceremony (En iyi Yeni Grup)

2009 2009 China Digital Music Awards Most Downloaded Overseas Singer

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://super-junior.highbb.com/forum.htm
QqSiJéN
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 1205
Kayıt tarihi : 22/08/10
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Super Junior Genel Tanıtım / General Information on Super Junior   Perş. Ocak 20, 2011 5:23 am

Super Junior-HappySuper Junior-Happy (Korece: ?????-??),Super Junior grubunun 4. alt grubudur. Genellikle SJ-Happy yada Suju-Happy olarak adlandırılır. Grubun 6 üyesi: Leeteuk (lider), Yesung, Kang-in, Shindong, Sungmin, ve Eunhyuk'tur.

ENGLISH:

Super Junior-Happy (Korean: ?????-??), sometimes referred to as SJ-Happy or Suju-Happy (Korean: ??-??), is the fourth official sub-unit of Korean boy band Super Junior. Super Junior-Happy contains six Super Junior members, Leeteuk (the leader), Yesung, Kang-in, Shindong, Sungmin, and Eunhyuk.


Oyunları;

Cooking? Cooking! 2008-06-05Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://super-junior.highbb.com/forum.htm
CrAzY_E.L.F.S_Vip
Coordinator
Coordinator
avatar

Mesaj Sayısı : 995
Kayıt tarihi : 12/11/10
Yaş : 22
Nerden : izmir

MesajKonu: Geri: Super Junior Genel Tanıtım / General Information on Super Junior   Perş. Ocak 20, 2011 5:31 am

Sağol canım ben bu konuyu açacaktım ama sonradan vazgeçtim bu bölümde açacak konu kalsın diye düşündüm size Smile.

_________________

Ok-Rim Jeong+Min-Hee Kwon=Dragon Island

C.n. Blue-Super Junior-Tvxq


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Super Junior Genel Tanıtım / General Information on Super Junior
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Super Junior :: SİTEMİZ TAŞINDI YENİ ADRESİMİZ: www.turkishelf.net-
Buraya geçin: